Andrzej Grzegorzewski
prof. dr hab n. med. Andrzej Grzegorzewski
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Specjalizuje się w:
- ortopedii dziecięcej,
- artroskopii stawów dorosłych i dzieci (kolano, bark, biodro, staw skokowy),
- USG stawów biodrowych u niemowląt,
- leczeniu zmian zwyrodnieniowych – endoprotezoplastyce,
- leczeniu wad wrodzonych narządów ruchu, urazów sportowych, martwic i guzów kości,
- ortopedii stopy (w tym paluchów koślawych),
- stosowaniu osocza bogatopłytkowego. Rocznie wykonuje ponad 600 procedur chirurgicznych.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Na co dzień pracuje w Centrum Kliniczno-Dydaktycznym w Łodzi w Klinice Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytety Medycznego w Łodzi. Odbył liczne staże zagraniczne w renomowanych szpitalach, w tym roczny pobyt w DuPont Hospital for Children, Wilmington (Delaware, USA) oraz EPOS Travelling Fellowship odbyty w Bostonie, Baltimore, Filadelfii i Nowym Jorku. Ukończył liczne kursy i szkolenia w kraju i zagranicą, w tym kurs ultrasonografii biodra dziecięcego u prof. Reinharda Grafa w Austrii i prof. T. Harcke w USA.
Specjalizuje się m. in. w ortopedii dziecięcej i artroskopii stawów dorosłych i dzieci (kolano, bark, biodro, staw skokowy), USG stawów biodrowych u niemowląt, leczeniu zmian zwyrodnieniowych – endoprotezoplastyce oraz wad wrodzonych narządów ruchu, urazów sportowych, martwic kości, ortopedii stopy (w tym paluchów koślawych) i guzów kości, stosowaniu osocza bogatopłytkowego. Rocznie wykonuje ponad 600 procedur chirurgicznych.
W 1997 obronił pracę doktorską pt. „Porównawcze badania kliniczne i radiologiczne stawów biodrowych po wszczepieniu całkowitej, bezcementowej endoprotezy Mittelmeier`a i Parhofera-Möncha”, poświęconą zastosowaniu endoprotezy bezcementowej stawu biodrowego w leczeniu zmian zwyrodnieniowych. W 2005 obronił pracę habilitacyjną pt. „Badania wybranych parametrów klinicznych i radiologicznych w ocenie stawu biodrowego w toku leczenia choroby Perthesa i w prognozowaniu wyniku po ukończeniu wzrostu”, poświęconej jałowej martwicy głowy kości udowej u dzieci. Ściśle współpracuje z licznymi ośrodkami ortopedii w Polsce i za granicą. Od 2016 roku profesor tytularny.